Наші друзі

Спонсорські посилання

Наше місто зобов’язане своїм розвитком і розквітом великому й славному роду графів Бобринських. Один із засновників цукрової промисловості на Україні Олексій Олексійович Бобринський так визначив основний принцип свого життя: „Я служу не собі, а вітчизні!” Якби ці полум’яні слова стали девізом для усіх українців, то наша держава досягла б фантастичних успіхів. Смілянський технікум харчових технологій був заснований у далекому 1884 році. Він носив назву Технічних класів і став першим в Росії навчальним закладом для підготовки техніків-хіміків та майстрів цукрового виробництва.

У 2004 році, до 120-річного ювілею, відкрито музей пам’яті графів Бобринських. Тут зібрані рідкісні експонати тих часів – біблія, підручник церковно-приходської школи (1901 р.), книга мистецтв (сер.19ст.), підручник для лікаря (1897 р.), молитвеник графині Домни Бобринської (1903 р.), унікальний альбом фотографій Сміли (1904 р.) та багато інших цікавих документів.

Всі ці раритети протягом багатьох років старанно збирали справжні патріоти технікуму  - завідуюча бібліотекою Л.М.Козак та директор музею Н.М.Кікоть.

Викладачі й студенти СТХТ ніколи не забувають про визначний внесок графів Бобринських в розвиток Сміли, з великою повагою ставляться до їх пам’яті та підтримують тісний зв’язок з нащадками цієї славетної родини.

Анатолій КОТОВ